vissza a főoldalra
VIVO alapítvány
programok
múzeumi foglalkozások | tárlatvezetések | Budapest-túra | iskolai művészeti órák | tematikus foglalkozások | tematikus nyári tábor | művészeti konferenciák
A VIVO alapítvány számos különböző programlehetőséget kínál az érdeklődőknek, hogy minden látogató kiválaszthassa az aktuális érdeklődésének, igényeinek leginkább megfelelő programtípust. Alapítványunk programjait az érdeklődők aktuális igényeinek megfelelően, előzetes egyeztetés alapján alakítjuk ki. Az alábbi programtípusokat ajánljuk a tevékenységünk iránt érdeklődők figyelmébe:



MÚZEUMI FOGLALKOZÁSOK

A program mind gyermek-, mind felnőtt csoportok számára igénybe vehető. A foglalkozásokon korosztályoknak megfelelő, interaktív, elmélyülést és kreativitást igénylő játékos feladatok segítik az adott kiállítás feldolgozását, témájának megbeszélését. A programra érkező látogatók 6-12 fős csoportokban ismerkedhetnek meg a tárlat anyagával, így biztosítjuk a foglalkozás személyességét és személyre szabottságát. A múzeumi foglalkozások másfél óra hosszúak. Ez az idő öt-tíz műalkotás részletes megbeszélésére ad lehetőséget, a cél tehát nem a mennyiségi, hanem a minőségi befogadásra való ösztönzés: az, hogy játékos formában olyan lehetséges művészetbefogadási stratégiákkal ismerkedjenek meg a látogatók, melyeket később önállóan is használni tudnak



TÁRLATVEZETÉSEK

A programot elsősorban felnőtt csoportjaink figyelmébe ajánljuk. A vezetések időtartama a kiállítás jellegétől függően egy-két óra, a csoportok maximális létszáma 25-30 fő, de igény esetén egyidőben több csoport is haladhat a kiállításokon. Tárlatvezetéseink célja a kiállított művek több szempontú bemutatása, a köztük levő összefüggések megvilágítása - mindig szem előtt tartva a csoport érdeklődési területeit és preferenciáit.



BUDAPEST-TÚRA

A megközelítőleg másfél órás sétákon a múzeumi foglalkozásokon is használt módszerek segítségével mutatjuk be Budapest műemlékekben gazdag utcáit, területeit; azokat az épületeket, melyek mellett nap mint nap elhaladunk, mégsem méltatjuk őket kellő figyelemre. A séták célja, hogy a programban résztvevők megtanulják látni saját környezetüket. A túrákat Budapest következő részein szervezzük: Andrássy út és környéke, a régi zsidó negyed, Kossuth Lajos utca és Váci utca, Víziváros, Budai vár, Óbuda, pályaudvarok.



ISKOLAI MŰVÉSZETI ÓRÁK

A pedagógusok kérésére foglalkozásainkat a tanórák keretein belül, az iskolákban tartjuk meg. Az alábbi iskolai programlehetőségeket kínáljuk:

  • Múzeumi előkészítő foglalkozás: A program a későbbi múzeumlátogatást készíti elő. Ennek megfelelően a foglakozáson véletlenszerűen kialakított kis csoportokban, játékos, interaktív feladatokkal kezdünk neki a megtekintendő kiállítás anyaga feldolgozásának. A programot az alapítvány azon munkatársai vezetik, akikkel a diákok később a múzeumban is találkoznak, ezzel is megkönnyítve a későbbi közös munkát.
  • Múzeum az iskolában: Kihelyezett múzeumi órák lebonyolítása, múzeumok egyes kiállításainak bemutatása a helyszínen.


TEMATIKUS FOGLALKOZÁSOK

A három-négy órás foglalkozások mindegyikén a képzőművészet egy-egy népszerű témáját járjuk körül. Programjaink között szerepel többek között az ünnep-, állat-, anya és gyermek-, illetve uralkodóábrázolások bemutatása, de előzetes egyeztetés után további témák feldolgozását is vállaljuk. A témák komplex megértésének érdekében a képzőművészeti előadásokat vetítéssel, manuális foglalkozással és más művészeti ágak hasonló témájú alkotásainak bevonásával egészítjük ki.



TEMATIKUS NYÁRI TÁBOR

Egyhetes nyári táboraink célja, hogy egy-egy nagyobb korszakot sokrétűen mutassunk be a fiataloknak. Ezért az adott kort nemcsak képzőművészeti, hanem irodalmi, építészeti, zenei, történeti és viselettörténeti szempontból is megvizsgáljuk. A témával való interaktív, játékos ismerkedést kézműves foglalkozások egészítik ki, melyek segítségével a gyerekek élményszerűen tapasztalhatják meg a korszak sajátosságait.



MŰVÉSZETI KONFERENCIÁK

Rendkívül fontosnak tartjuk a művészetről való magas színvonalú párbeszédet, ezért olyan konferenciákat szervezünk, melyeken a szakma neves képviselői fejtik ki gondolataikat, tapasztalataikat. A 2002-2003-as tanév során két, a kortárs képzőművészettel foglalkozó szimpóziumot szerveztünk. 2005-ben a magas és a populáris művészet kapcsolatáról, a kanonizáció problémájáról rendeztünk konferenciát a Műcsarnokban.


Az intézményekhez kötődő, folyamatosan igénybe vehető programlehetőségeinket az AKTUÁLIS menüpont tartalmazza

 

 

 

 

 

programok